LEKCJA WRAŻLIWOŚCI

     Uczniowie klasy VIa przenieśli się na lekcję religii do świetlicy, gdzie odbywała się prezentacja działań Marka, absolwenta naszej szkoły, obecnie studenta Uniwersytetu Wrocławskiego. Będąc w sportowym gimnazjum w Zielonej Górze dowiedział się o swojej chorobie nowotworowej, która przerwała jego karierę piłkarską i zagrażała życiu. Swoje zmagania z aren sportowych przeniósł na walkę o zdrowie w klinice. Po roku cierpień i zwątpień pokonał słabość ciała. Teraz dzieli się swoimi doświadczeniami z innymi. Założył też fundację „Cancer fighters” ( rakowi wojownicy), która pomaga dzieciom dotkniętym chorobą nowotworową.

     Uczniowie usłyszeli i zobaczyli na filmach jak znane osoby ze świata sportu wspierają młodych ludzi w zmaganiach z chorobą. M. in. mistrz świata w boksie Witalij Kliczko i polscy mistrzowie sztuk walki. Wrażliwość na cierpiące dzieci łączy bowiem ludzi wrażliwych, którzy ciężką pracą dochodzą do sukcesów. Na pewno do tej grupy przyłączą się też uczniowie naszej szkoły.  

Kontakt

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi
im. Janusza Kusocińskiego
ul. Polna 17
66-340 Przytoczna
tel./fax (95) 749 43 22
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

Konto

NIP: 596-15-64-309     regon: 210205194

Konto Rady Rodziców:
Gospodarczy Bank Spółdzielczy Międzyrzecz o/Przytoczna
nr konta: 12 8367 0000 0052 2397 8000 0001

Jesteś tutaj: Home Aktualności LEKCJA WRAŻLIWOŚCI