POWAŻNE TEMATY W PRZYSTĘPNEJ FORMIE

Czyli trochę profilaktyki w naszej szkole

Jesienne miesiące upłynęły nam pod znakiem przedsięwzięć uświadamiających uczniom przykre konsekwencje uzależnień oraz mechanizm działania nałogów. Prosty i konkretny przekaz trafiał do młodych odbiorców.

21 października wszyscy wzięliśmy udział w krótkim spektaklu teatru profilaktycznego pod tytułem „Mniam mniam”. Aktorzy przedstawili historię sympatycznych przyjaciół: Kazika i Wandy, którzy przekonali się, jak ważne jest zdrowe odżywianie. Chłopiec bezskutecznie próbował namówić koleżankę, by zrezygnowała z chipsów i niezdrowych przekąsek. Dopiero czary sprawiły, że Wanda przekonała się boleśnie, co oznacza stwierdzenie: „Jesteś tym, co jesz” Mamy nadzieję, że zdanie to zapamiętają także dzieci i chętniej sięgną po warzywa, pyszne sałatki i surówki.

W listopadzie wiele uwagi poświęcono szkodliwości dopalaczy. Klasa szósta wzięła udział w teatrze profilaktycznym pod tytułem „Kolekcjonerzy wrażeń”, dzięki któremu przekonali się, jak zgubny wpływ mają tego typu środki. Niszczą naszą psychikę i ciało. W warsztatach profilaktycznych na temat dopalaczy uczestniczyli też uczniowie z klas piątych.

Klasy czwarte natomiast przypomniały sobie o tym, że Internet może stać się światem bardzo niebezpiecznym, jeśli nie potrafimy z niego właściwie korzystać. Spotkanie profilaktyczne „Zagrożenia w sieci” uczyło dzieci, jak być świadomym odbiorcom tego medium i w jaki sposób wybierać umieszczane tam informacje.

Warsztaty były finansowane przez Gminna Komisję Profilaktyki, Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Nałogowych. Wszystkie one doskonale wpisywały się w program profilaktyczno-wychowawczy szkoły. O profilaktyce nie zapominamy przecież podczas lekcji wychowawczych i różnych akcji organizowanych w szkole, jak choćby Witaminka czy spotkanie z dietetykiem.

Kształtowanie właściwych postaw dotyczących zdrowia powinno rozpocząć się jak najwcześniej. Szkoła podstawowa to zatem bardzo dobry czas, by podejmować tego typu działania.

Joanna Kaczorowska

Kontakt

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi
im. Janusza Kusocińskiego
ul. Polna 17
66-340 Przytoczna
tel./fax (95) 749 43 22
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

Konto

NIP: 596-15-64-309     regon: 210205194

Konto Rady Rodziców:
Gospodarczy Bank Spółdzielczy Międzyrzecz o/Przytoczna
nr konta: 12 8367 0000 0052 2397 8000 0001

Jesteś tutaj: Home Aktualności POWAŻNE TEMATY W PRZYSTĘPNEJ FORMIE