ŚPIEWAJMY PAMIĘĆ

Listopad to czas szczególnej zadumy i refleksji. Sprzyja temu nie tylko jesienna aura, ale także święta zapisane w naszym kalendarzu. Na początku miesiąca wspominamy  bliskich, którzy odeszli, a 11 listopada oddajemy hołd rodakom walczącym o wolność Polski.

Z tej okazji w naszej szkole odbyła się tradycyjna akademia upamiętniająca rocznicę odzyskania niepodległości. Znów gościliśmy w pięknej i nowoczesnej sali Gminnego Ośrodka Kultury.

W tym roku uczniowie klasy IV b, VI a i VI b przedstawili historię pewnej rodziny, która wybierała się na wycieczkę. W drodze jej plany pokrzyżowała okropna burza. Wszyscy niechętnie zatrzymali się w najbliższej chacie, by tam przeczekać niesprzyjającą pogodę i ruszyć dalej. Nie spodziewali się, że ta wizyta tak bardzo ich zmieni.

Pozornie opustoszały dom skrywał w sobie wiele tajemnic i dawnych pamiątek. Ciekawskie dzieci odnalazły na strychu rodzinne skarby. Okazało się, że należą one do pewnego staruszka, który tutaj mieszka. Kiedy domownik zorientował się, że przybyli niespodziewani goście, chciał ich niezwłocznie wyrzucić. Dał się jednak namówić na to, by opowiedzieć dzieciom, jakie pamiątki odnalazły. Przybliżył przybyłym historię Polski. Dzięki niemu mogli wyruszyć w inną podróż, która okazała się jeszcze bardziej fascynująca – podróż w czasie.

Doskonała gra młodych aktorów, nastrojowa muzyka, szczypta poezji, piękna scenografia i poruszające prezentacje multimedialne. Wszystkie te elementy stworzyły wyjątkowy klimat. Chcieliśmy podzielić się tymi niezwykłymi emocjami, dlatego naszą akademię pokazaliśmy także Rodzicom. Mamy nadzieję, że dostarczyliśmy widzom odrobiny wzruszeń i wartościowych przeżyć.

Możemy być dumni, że nasi uczniowie z taką gorliwością opowiadają o Polsce i pokazują swój patriotyzm.

 

Hanna Urbanek

Mariola Kłysz

Natalia Baran

Piotr Barski

Renata Pałka

Kontakt

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi
im. Janusza Kusocińskiego
ul. Polna 17
66-340 Przytoczna
tel./fax (95) 749 43 22
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

Konto

NIP: 596-15-64-309     regon: 210205194

Konto Rady Rodziców:
Gospodarczy Bank Spółdzielczy Międzyrzecz o/Przytoczna
nr konta: 12 8367 0000 0052 2397 8000 0001

Jesteś tutaj: Home Aktualności ŚPIEWAJMY PAMIĘĆ