TYDZIEŃ EDUKACJI GLOBALNEJ 2017 - CELE ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU

Dlaczego hasło: „ Cele Zrównoważonego Rozwoju. Przyszłość świata zależy od nas!?”

    Na wybór tego właśnie tematu wpłynęła potrzeba dalszej promocji agendy Celów Zrównoważonego Rozwoju, przyjętej w 2015 roku przez ONZ. Jednak warto skupić się na tym, jakich wyzwań dotyczą Cele Zrównoważonego Rozwoju i jakie mamy wszyscy  powinności wobec ich realizacji. Dzisiejszy świat bez względu na poziom dobrobytu w poszczególnych jego regionach, stoi przed wspólnymi wyzwaniami, a każdy kraj i każdy z nas może być częścią rozwiązania problemów globalnych na swój sposób realizując Cele Zrównoważonego Rozwoju.

 Niestety nie wszyscy na świecie mają takie same możliwości do dobrego i szczęśliwego życia. Setki milionów ludzi codziennie boryka się z takimi problemami, jak głód, brak elektryczności, brak opieki medycznej, brak szans na wykształcenia dzieci. Z kolei my w Polsce nie musimy  martwić się o tak podstawowe rzeczy jak pitna woda, energia czy służba zdrowia.

   Czy możemy coś zrobić, że by świat był bardziej sprawiedliwy? Oczywiście!

Sprawiedliwy rozwój dla wszystkich, który nie będzie szkodził ani ludziom, ani środowisku, jest możliwy. Relacje między bogatymi i biednymi są kształtowane nie tylko przez bezosobowe polityki, ale również przez nas – świadomych i aktywnych mieszkańców jednego z bogatych krajów świata.

   Tematyka TEG realizowana była w dniach 20 – 24 listopada 2017 roku na godzinach wychowawczych w klasach IV – VIII szkoły podstawowej i II – III gimnazjum.                                                         

 

 Joanna Wrona, Jolanta Konieczna i Samorząd Uczniowski

 

Kontakt

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi
im. Janusza Kusocińskiego
ul. Polna 17
66-340 Przytoczna
tel./fax (95) 749 43 22
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

Konto

NIP: 596-15-64-309     regon: 210205194

Konto Rady Rodziców:
Gospodarczy Bank Spółdzielczy Międzyrzecz o/Przytoczna
nr konta: 12 8367 0000 0052 2397 8000 0001

Jesteś tutaj: Home Aktualności TYDZIEŃ EDUKACJI GLOBALNEJ 2017 - CELE ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU