SZKOLNE ŚWIĘTOWANIE BOŻEGO NARODZENIA

Betlejemski cud może zdarzyć się każdego dnia.

Szkolne świętowanie Bożego Narodzenia

 

Na ten szczególny świąteczny czas czekamy cały rok. Grudzień, choć zimny i ponury, ma w sobie niezwykłe ciepło i światło. Niesie ze sobą nadzieję betlejemskiej gwiazdy i siłę ludzkiej miłości.

 

Uczniowie naszej szkoły także poczuli ten wyjątkowy klimat. Starsze klasy wzięły udział w szkolnej Wigilii. Ze smakiem zjedli tradycyjne potrawy, śpiewali kolędy, a przede wszystkim cieszyli się tym, że mogą być razem. W jakiś niezwykły sposób gasły na chwilę kłótnie, nieporozumienia i dąsy. Zapomniano o codziennych urazach. Kruchy i delikatny  opłatek przypominał o tym, co jest najważniejsze.

 

Wigilia nie była jedyną okazją, by uświadomić sobie istotę świąt Bożego Narodzenia. Uczniowie obejrzeli również jasełka pod tytułem „Trzymaj Go za słowo” w wykonaniu swoich kolegów i koleżanek. Na deskach sceny naszego domu kultury kolejny raz rozegrały się zbawcze wydarzenia. Na świat przyszedł Jezus Chrystus i przyniósł ludziom nadzieję, że On nigdy ich nie opuści. Przypomniał, że można na nim polegać, bo dotrzymuje swoich obietnic. Nigdy nie przestanie kochać.

 

Być może spektakl poruszył uczniowskie serca. Niech ten świąteczny nastrój towarzyszy nam przez cały rok. Przecież „Boże Narodzenie jest w nas”. Może zatem trwać przez dwanaście miesięcy.

 

Kontakt

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi
im. Janusza Kusocińskiego
ul. Polna 17
66-340 Przytoczna
tel./fax (95) 749 43 22
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

Konto

NIP: 596-15-64-309     regon: 210205194

Konto Rady Rodziców:
Gospodarczy Bank Spółdzielczy Międzyrzecz o/Przytoczna
nr konta: 12 8367 0000 0052 2397 8000 0001

Jesteś tutaj: Home Aktualności SZKOLNE ŚWIĘTOWANIE BOŻEGO NARODZENIA